برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

طراحی لوگو در مشهد؛ خلاقانه و حرفه ای

لوگو که به آن نشان‌واره، آرم یا نشان تجاری هم گفته می‌شود؛ یکی از  عناصر گرافیکی و بخشی از هویت بصری برند است که می‌‏تواند به صورت سمبل، نوشتار، علامت و… باشد. این نشان گرافیکی، که یکی از تمایزهای برندهاست. برای معرفی هویت کسب و کارها مورد استفاده قرار می‏‌گیرد و نمایشی مختصر از ماهیت و چرایی کسب و کارها، محسوب می‏‌شود. بنابراین می‏‌توان گفت لوگو، سهم بزرگی در ایجاد تصویر ذهنی مخاطبین از آن برند دارد. برای مثال، از آن‌جا که مشهد به عنوان قطب‌ تولید زعفران مرغوب در کشور شناخته می‌شود؛ کارخانه‌‏های تولیدی زعفران در مشهد، اگر بخواهند به مخاطبین نشان دهند که مکان تولیدی آن‌ها در شهر مشهد قرار دارد؛ می‌توانند اثری از حرم امام رضا را در لوگوی خود به نمایش بگذارند. در این صورت مخاطب در یک نگاه متوجه می‌شود که این صنعت در شهر مشهد شکل گرفته است. در ادامه بیشتر در مورد مزیت طراحی لوگو در مشهد بخوانیم.

طراحی لوگو حرفه ای در شهر مشهد

زمانی که خواست شما، طراحی لوگو در شهر مشهد باشد؛ از آن جهت که کسب و کارهای داخل یک شهر، شناخت بهتری از یک‌دیگر دارند، در مراحل مختلف طراحی لوگو، پارامترهای رفتاری، اعتقادی و فرهنگی به درستی لحاظ می شود. زیرا که خصوصیت‌های رفتاری، روانی و فرهنگی موجود در آن را تجربه کرده‌اند و بهتر می‌توانند نشانی را خلق کنند که مورد توجه مخاطبین قرار گیرد.

برای مثال، شما با نمایش یک المان کوچک از شهر یا علاقه‌مندی‌های مردم بومی، علاوه بر بیان محل ایجاد کارخانه که در مشهد واقع شده، به کیفیت، مرغوبیت و یا هر فاکتورهای دیگری از آن محصول یا خدمت به صورت ناخودآگاه اشاره کردید. بر این اساس، می‌بینم که افزودن یک المان کوچک به لوگو، می‏‌تواند بیان‌کننده محتوای با اهمیت و تاثیرگذاری در خرید مشتری باشد. شرکت‏‌های تجاری، صنعتی، آموزشی و… می‏‌توانند با بهره‏‌گیری از خدمات طراحی لوگو در مشهد که یکی از شهرهای پیشتاز در زمینه طراحی محسوب می‏‌شود؛ به اهداف بازاریابی خود از طریق خلق هویت بصری برسند.

علاوه بر مواردی که گفته شد، از این نکته هم غافل نشوید که لوگو شما بخشی از برند شماست. بنابراین بهتر است برای طراحی یک لوگو حرفه‌ای، در جلسات مشاوره برندینگ خود ویژگی‌های آن را با سایر مشخصات هویت بصری خود تطبیق دهید. 

شما دعوتید به شرکت در جلسه رایگان مشاوره برندینگ در مشهد

لوگو یا آرم گرافیکی چیست؟

لوگو یا آرم یکی از مهم‌‏ترین بخش‏‌های تشکیل‌دهنده هویت بصری در کسب و کارها به شمار می‏‌رود. نشانه‏‌ای که با استفاده از تصاویر، علائم، نوشتارها یا ترکیب این دو به بیان چهره کسب و کار شما می‏‌پردازد. برای آن‏که بتوانیم لوگوی بهتری را به شرکت‏‌های طراحی لوگو در مشهد سفارش دهیم یا منظورمان را به طراح برسانیم؛ کمی باید با انواع طراحی لوگو در مشهد آشنا باشیم. به همین منظور در ادامه این بخش به انواع طراحی لوگو در مشهد پرداخته شده است. برای مشاهده نمونه‌ کارهای یکی از شرکت‌‌های خوب مشهدی کلیک کنید.

طراحی لوگو در مشهد
لوگو یکی از کسب و کارهای کانادایی با مشتریان بین المللی
  • لوگو متنی در مشهد

    ساختار اصلی این نوع لوگو از نوشتار تشکیل شده است و معمولا نام شرکت یا سازمان را به نمایش می‏‌گذارد که با فونت یا سبکی خارج از حالت معمول مطرح می‏‌شود. این نوع لوگو می‏‌تواند علاوه بر نوشتار شامل خطوط، کادر و یا حاشیه نیز باشد.

  • لوگو نشانه‏‌ای یا سمبولیک در مشهد

    این مدل لوگو از سمبل‏‌ها یا علائم گرافیکی در کنار هم تشکیل شده است که هدف از انتخاب هر کدام، بیان بخشی از هویت سازمان است. یعنی اشکال ساده‌‏ای که هر کدام تداعی‏‌کننده بخشی از ماهیت کسب و کار هستند و در کنار هم تصویری چشم‏‌نواز و جلب‌کننده را برای مخاطبین به ارمغان می‌‏آورند. معمولا این مدل لوگو‏ها از پیچیدگی بیشتری نسبت به لوگوهای متنی برخوردار هستند و مخاطب برای فهم آن، نیاز به تفسیر و تفکر دارد.

  • لوگو ترکیبی (نشانه-متنی) در مشهد

    این مدل، محبوب‌ترین و رایج‌‏ترین نوع لوگو در جهان است. ترکیبی از نام کسب و کار و نشانه‏‌ای از هویت آن که می‏‌توانند به صورت ادغام شده با یک‏دیگر یا به صورت مجزا در لوگو (نشانه در قسمت بالا و متن در پایین لوگو یا برعکس) قرار گیرد. به بیان دیگر، این مدل لوگو، ترکیبی خلاقانه و زیبا از متون و اشکالی است که در کنار هم ماهیت سازمان را می‏‌سازند.

اهمیت سفارش طراحی لوگو در مشهد

اما، چرا هر سازمانی باید سفارش طراحی لوگو داشته باشد. همان‏طور که در قسمت قبلی به اشاره شد. لوگو خلاصه‏‌ای تصویری از ماهیت یک سازمان است یا به بیانی دیگر چهره کسب و کار شما در بازار.

بگذارید با یک مثال پیش برویم!، امروزه به دلیل بازار رقابتی شدید و تلاش بازاریابان برای جلب مخاطب، تبلیغات شکل جدیدتر و خلاقانه‏‌تری به خود گرفته است. ویدیوهایی که دائماً، نام برند را فریاد می‏‎زنند؛ دیگر جایگاهی در بازاریابی مدرن ندارد. تبلیغات به گونه‌‏ای ارائه می‏‌شود که گاهی شما تا انتهای ویدیو تبلیغاتی متوجه آن برند نخواهید شد. اگر به تبلیغات خیابانی توجه کنید؛ بنرهایی را در حاشیه وکیل آباد مشهد می‏‌بینید که تنها حاوی یک پیام تبلیغاتی است و هیچ اثری از نام یا خدمات بیزنس مطرح نشده؛ اما لوگو آن در یکی از گوشه‏‌های بنر هک شده است. همان تصویر کوچک نماینده‌‏ای از هویت، اهداف، خدمات و … کسب و کار شماست.

لوگو علاوه بر بیان چیستی یک سازمان، می‏تواند در تصمیم‏‌گیری مشتری برای خرید تاثیرگذار باشد. رنگ، نوع طراحی، تقارن در تصویر آن و … حس خلاق، مورد اعتماد، پر شور و هیجان و لاکچری بودن برند را به مشتریان به صورت ناخودآگاه القا می‏‌کند. بنابراین طرح یک لوگو و خصوصیات آن، فراتر از یک ظاهر گرافیکی ساده است و سازمان‏‌هایی که به دنبال رشد و توسعه خود هستند باید با دقت بیشتری، آرم یا لوگو خود را انتخاب کنند و کار خود را به دست شرکت‏‌های گرافیکی معتبری در مشهد بسپارند.

 


برای آشنایی با چگونگی ارتقا کسب و کار خود؛

پیشنهاد می‌شود مقاله مشاور کسب و کار در مشهد را مطالعه کنید.


 

چگونه یک لوگوی حرفه‌ ای داشته باشیم؟

برای طراحی یک لوگو حرفه‌‏ای، نیاز به یک طراح هوشمند و خلاق دارید. طراحی که بتواند با توجه به خصوصیت‏‌های برند شما و بررسی رقبا موجود در بازار اقدام به خلق لوگو کند. لوگویی که محدود به زمان خاصی نباشد و برای طول عمر سازمان مناسب باشد. در فضاهای مختلف مثل صفحات سایت یا چاپ، همچنین رنگ سیاه و سفید زیبایی ظاهری خود را حفظ کند. به زبان ساده، یک لوگو خوب، لوگویی است که مصرف کنند بتواند با آن ارتباط برقرار کند و برند شما را در ذهن تصور کند. برای مثال زمانی که شما از کمپانی اپل صحبت می‏‌کنید؛ اولین چیزی که در ذهن شما شکل می‏‌گیرد یک سیب گاز زده است یا وقتی اسم برند نایک را می‏شنوید یاد یک علامت تیک می‌‏افتید.

طراحی لوگو در مشهد
لوگو یکی از کسب‌وکارهای ایالت فلوریدا
خلاصه آنچه در مورد طراحی لوگو در مشهد گفته شد…
طراحی لوگو در شهر مشهد را به ما بسپارید. باید خاطرنشان کرد: لوگو به معنای آرم، نشانه یا سمبلی از یک شرکت است که برای معرفی کسب و کار مورد استفاده قرار می‏‌گیرد. و به صورت مختصر و بصری، هویت آن را به تصویر می‎‏کشد. امروزه با وجود رقبای فراوان در بازار، گاهاً مشتریان احتمالی پس از مشاهده لوگو، تصمیم به حذف یا اضافه محصول برند شما از لیست انتخاب‏‌های خود می‏‌کنند. بنابراین یکی از ضروریات و اقدامات ابتدایی برای هر کسب و کاری طراحی لوگو سفارشی است. لوگویی که علاوه بر زیبایی ظاهری، حاوی مفاهیم مرتبط با سازمان شما باشد.

نامیرا برای دریافت مشاوره رایگان، همین حالا تماس بگیرید!