برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

طراحی و ساخت وب اپلیکیشن، چرا و چگونه؟

وب اپلیکیشن‌ها وارد دنیای دیجیتال شدند تا یک رابط کاربری ایده آل باشند. طراحان و توسعه دهندگان به دنبال ساخت وب اپلیکیشن رفتند تا کاربر از مزایای سایت و اپلیکیشن به‌طور همزمان بهره مند شود. از طرفی کسب و کارها نیز علاوه‌بر رضایت کاربر، از مزایای دیگری مثل برقراری ارتباط هدفمند با مشتری، جمع آوری داده‌های ارزشمند و تقویت برند بیزینس خود سود خواهند برد. اما تعریف کامل وب اپلیکیشن چیست؟ طراحی وب اپلیکیشن چه کمکی به برندینگ می‌کند؟

طراحی وب اپلیکیشن چه مزایایی دارد؟

 • وب اپ نیازی به نصب بر سخت‌افزار دستگاه‌های موبایل ندارد.
 • از آنجاکه نیازی به نصب ندارد، باعث محدودیت فضا نمی‌شود.
 • اپلیکیشن‌های تحت وب نیازی به بروزرسانی ندارد.
 • با طراحی وب اپلیکیشن می‌توانید آن را جایگزین اپلیکیشن ios کنید. به‌ویژه که اجرای وب اپلیکیشن‌ها بر روی گوشی‌های آیفون سرعت بهتری دارد.
 • وب اپلیکیشن در هر مکانی و زمانی با یک مرورگر وب در دسترس خواهند بود.
 • وب اپلیکیشن ها روی تمام سیستم عامل‌ها و دستگاه‌ها متصل به اینترنت، اجرا می‌شوند.
 • وب اپلیکیشن دسترسی مشتریان را سریع‌تر و راحت‌تر کرده، بنابراین تاثیر به‌سزایی بر برندینگ کسب و کار ما دارد.

اصول طراحی اپلیکیشن تحت وب

هنگام طراحی اپلیکیشن تحت وب باید توجه کنیم که سیستم عاملی که مخاطب دارد هرچیزی ممکن است باشد. بنابراین اپلیکیشن تحت وبی که طراحی می‌کنیم باید:

 • قابلیت اجرا بر روی طیف گسترده‌ای از سیستم عامل‌ها را داشته باشد.: بر روی طیف گسترده‌ای از سیستم‌عامل‌ها اجرا شود. مثلا برای اجرا، کمترین میزان از منابع پردازشی را درگیر کند.
 • وابستگی آن به امکانات گوشی کاربر در کمترین حد ممکن باشد. مثلا برای کار کردن به سنسور gps (که ممکن است برخی کاربران نداشته باشند) وابسته نباشد.
دریافت مشاوره تخصصی کسب و کار در مشهد

سفارش وب اپلیکیشن به شرکت نامیرا

نامیرا از تیمی جوان، خلاق و پویا تشکیل شده که بزرگترین سرمایه شرکت نوین پردازش هستند. ما اینجا هستیم تا با یافتن پاسخ و حل مسائل پیچیده به کسب و کارها کمک کنیم به اهداف خود دست پیدا کنند و ایده‌ها را محقق کنند.

اگر هر گونه سوالی دارید می‌توانید یک جلسه رایگان مشاوره سفارش وب اپلیکیشن در نامیرا رزرو کنید.

تماس مستقیم با نامیرا :

۰۵۱۳۷۶۱۷۹۶۳

۰۹۱۵۲۰۰۰۳۶۸

طراحی PWA در نامیرا با چه زبانی انجام می‌شود؟

یکی از زبان‌های برنامه نویسی که در شرکت نامیرا برای پیاده سازی وب اپ PWA مورد استفاده قرار می‌گیرد ، react native  است. اما چرا زبان برنامه‌نویسی React را برای طراحی اپلیکیشن تحت وب انتخاب کرده‌ایم؟

 • کد گذاری و بروزرسانی سریع : همواره یکی از دغدغه‌های کسانی که قصد سفارش وب اپلیکیشن را دارند، طولانی بودن پروسه طراحی است. در صورت استفاده از زبان برنامه نویسی react native، این مدت کمی کوتاه‌تر می‌شود.
 • خروجی طراحی PWA با این زبان برنامه نویسی، از پلتفرم‌های اندروید و ios پشتیبانی می‌کند و نیازی نیست که برای هر کدام از پلتفرم‌ها برنامه نویسی جدا صورت گیرد.
 • ثبات در api و تمرکز و بر رفع مشکلات یکی دیگر از مزایای این زبان برنامه نویسی است.

وب اپلیکیشن چیست؟

وب اپلیکیشن اپلیکیشنی است که تحت وب اجرا می‌شود و نیاز به ارتباط با اینترنت دارد. به عبارتی، وب اپلیکیشن یک shortcut از مرورگر گوشی موبایل است که کاربر را مستقیما به یک آدرس به‌خصوص از وب می‌رساند.

بسیاری از بیزینس‌ها در کنار وبسایت و طراحی اپلیکیشن خود، به دنبال توسعه وب اپلیکیشن نیز هستند. آن‌ها می‌خواهند کاربری که از طریق گوشی موبایل خود وارد وبسایت آن‌ها می‌شود، با ظاهری متفاوت از اپلیکیشن روبرو نشود.

اپلیکیشن وب ویو چیست؟

اپلیکیشن وب ویو به صورت یک فایل apk در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. کاربر پس از نصب فایل apk (نسخه اندروید یا ios) یک اپلیکیشن جدید بر روی گوشی خود می‌بیند. اما درواقع این اپلیکیشن به خودی خود عملکرد ویژه‌ای ندارد. بلکه  عملکرد اصلی اپلیکیشن وب ویو این است که یک صفحه وب را نمایش می‌دهد.

در گذشته سطح دسترسی اپلیکیشن‌های وب ویو از وب اپلیکیشن‌ها بیشتر بود، مثلا به پیامک‌ها دسترسی داشت. اما امروزه این محدودیت‌ها برطرف شده و تفاوت وب ویو و وب اپلیکیشن بسیار کم و کمتر شده است.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه