برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

مشاور دیجیتال مارکتینگ

آیا برای رسیدن به بازار هدف خود تلاش می‌کنید؟ اگر پاسخ شما «بله» است، وقت آن رسیده که از یک مشاور دیجیتال مارکتینگ کمک بگیرید. امروزه با دیجیتالی شدن کسب و کارها یک محیط رقابتی و پیچیده برای جذب مشتریان هدف به‌وجود آمده‌ است. به‌همین دلیل برای جذب مشتریان بیشتر باید از یک استراتژی دیجیتال مارکتنیگ مناسب، پیروی کرد.

مشاور دیجیتال مارکتینگ چه کسی است؟

یک مشاور دیجیتال مارکتینگ فردی متخصص در زمینه بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی و اداره کمپین‌های مارکتینگ است و در توسعه، پیاده‌سازی و نظارت بر استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ یک تجارت مهارت دارد. مشاوران بازاریابی آنلاین می‌توانند به افراد صاحب کسب و کارهای کوچک یا بزرگ و یا حتی افرادی که به‌دنبال ایده ‌های جذب مشتری برای رستوران‌ ها هستند، خدمات ارائه دهند. بازاریابی دیجیتال به کسب و کارها اجازه می‌دهد تا از کانال‌های آنلاین مختلف برای هدف قرار دادن مشتریان احتمالی خود، استفاده کنند.

مشاور دیجیتال مارکتینگ چه‌ کاری انجام می‌دهد؟

آیا می‌دانید مزایای خرید آنلاین چیست؟ آیا با خود می‌گویید چگونه فروش اینترنتی را افزایش دهیم؟ یک مشاور دیجیتال مارکتینگ به‌راحتی به سوال شما پاسخ می‌دهد. مشاور بازاریابی اینترنتی علاوه‌بر استفاده از استراتژی‌های مختلف بازاریابی آنلاین مانند بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی، بازاریابی محتوا و بازاریابی ایمیلی، کمپین‌های بازاریابی آفلاین را نیز اجرا می‌کند تا مشتریان بیشتری را جذب کند. به‌طور کلی یک مشاور دیجیتال مارکتینگ وظایف زیر را بر عهده دارد:

استراتژی بازاریابی توسط مشاور دیجیتال مارکتینگ

استراتژی بازاریابی به‌عنوان یک نقشه راه برای همه‌ی کمپین‌هایی است که راه‌اندازی می‌شوند تا یک کسب وکار موفق شود. این نقشه راه شامل اهداف تجاری خاصی است که صاحب یک کسب و کار می‌خواهد به آن دست یابد. یک مشاور دیجیتال مارکتینگ موارد زیر را انجام می‌دهد.

 • برنامه‌ریزی: برنامه‌ریزی، یک رویکرد مناسب برای یک شرکت یا کسب وکار براساس صنعت، مخاطبان هدف، اثربخشی و فعالیت‌های بازاریابی دیجیتال فعلی است.
 • شناسایی اهداف: این بخش شامل شناسایی اهداف با اولویت بالا برای یک کسب وکار است.
 • تجزیه و تحلیل داده‌ها: یک مشاور بازاریابی آنلاین به‌طور منظم داده‌ها را تجزیه و تحلیل و بررسی می‌کند تا نتایج مرتبط با اهداف حاصل شود.
بازاریابی اینستاگرام برای آشنایی با بازاریابی محتوایی که بخش اصلی فرآیند دیجیتال مارکتینگ است؛
         مقاله ترجمه شده «آموزش بازاریابی محتوایی با ۵۵ نمودار» را مطالعه کنید.

 

برندسازی

برندسازی فراتر از لوگو، طرح‌های رنگی و یا شعار یک کسب و کار است. هویت یک برند شامل پیشنهاد فروش منحصربه‌فرد یک کسب و کار، شخصیت و احساساتی است که مشتریان هدف نسبت به محصول و خدمات دارند. هدف مشاور دیجیتال مارکتینگ بهبود تصویر کلی یک برند و کسب و کار، با برگزاری کمپین‌های بازاریابی آنلاین خلاقانه است. برای دستیابی به این هدف، صاحب کسب و کار نیز باید به نکات زیر توجه داشته باشد:

 • هدف برند: محصولات و خدمات خود را بشناسد.
 • مخطبان هدف: مشتری خود را تعریف کرده و رفتار آن‌ها را بررسی کند.
 • شناسایی رقبا: افراد مهم صنعت خود را بشناسد و بررسی کند که آن‌ها چه کار متفاوتی انجام می‌دهند و چه رویکردی دارند.
 • نقاط قوت فروش: ویژگی‌هایی که برند، محصول یا خدمات را منحصربه‌فرد می‌کند شناسایی کند.
 • شناساندن نام تجاری خود: با مشتریان خود به روش‌های مختلف تعامل دیجیتالی داشته باشد تا نام تجاری و برند او ماندگار شود.

برنامه‌ریزی محتوا توسط مشاور دیجیتال مارکتینگ

مشاور بازاریابی اینترنتی در ابتدا یک تقویم محتوایی ایجاد می‌کند تا فعالیت‌ها را بر اساس استراتژی دیجیتال مارکتینگ کسب و کار هدایت کند. ایجاد این تقویم سبب تمرکز و انسجام در فعالیت‌های بازاریابی کسب و کارها می‌شود.

مشاور دیجیتال مارکتینگ

مدیریت پروژه توسط مشاور دیجیتال مارکتینگ

مدیریت پروژه ترکیبی از مهارت‌ها، تکنیک‌ها و دانش‌های مختلف برای تکمیل وظایف و الزامات پروژه است. یک مشاور بازاریابی آنلاین باید به این مهارت مسلط باشد تا مطمئن شود که کمپین‌های بازاریابی یک کسب و کار به‌موقع اجرا می‌شوند.

داستان‌سرایی

برقراری ارتباط عاطفی با مصرف‌کننده، اعتماد بین شما و مشتریان را افزایش می‌دهد. هنگامی که برندها داستانی را تعریف می‌کنند، مصرف‌کنندگان گوش می‌دهند. یک مشاور بازاریابی دیجیتال برای نوشتن داستان یک برند، باید هویت اصلی آن برند را بشناسد.

تجزیه و تحلیل داده‌ها توسط مشاور دیجیتال مارکتینگ

یک مشاور بازاریابی آنلاین می‌تواند از ارزیابی داده‌ها برای تحلیل رفتار مخاطب هدف و ایجاد کمپین‌هایی برای افزایش اعتماد و رابطه با مشتریان استفاده کند. علاوه براین می‌تواند با استفاده از داده‌ها به تولید محتوا برای رسانه‌های اجتماعی و کانال‌های دیجیتال شما بپردازد.

سئو یا بهینه‌سازی سایت

مشاوران دیجیتال مارکتینگ باید از آخرین و بهترین شیوه‌های سئو آگاهی داشته باشند. با حدود سه و نیم میلیارد جست‌وجو در سراسر جهان که هر روز در گوگل انجام می‌شود، بهینه‌سازی محتوا برای موتورهای جست‌وجو از اهمیت بالایی برخوردار است.

بازاریابی اینستاگرام برای دریافت مشاوره دیجیتال مارکتینگ، با ما در تماس باشید!

 

سئو چیست و چه کاربردی دارد؟

سئو یا بهینه‌سازی موتور جست‌وجو، یک روش بازاریابی آنلاین است که هدف آن افزایش ترافیک باکیفیت به یک وبسایت از طریق نتایج جست‌وجوی ارگانیک است. هنگامی که محتوای شما بهینه شود، رتبه شما در نتایج موتور‌های جست‌وجو برای مخاطبان هدف، بیشتر خواهد بود.

برای دیدن نتایج سئو به صبر و زمان نیاز است و مشاور دیجیتال مارکتینگ شما باید اطمینان حاصل کند که به نتایج دلخواه خود می‌رسید. برخی از روش‌هایی که مشاور بازاریابی آنلاین انجام می‌دهد عبارتند از:

 • انتشار محتوای مرتبط که به داستان برند شما وفادار می‌ماند و در عین حال اخبار مربوط به صنعت را ارائه می‌دهد.
 • یک استراتژی سئو بر محور موضوعات مرتبط با صنعت و کسب و کار شما ایجاد می‌کند.
 • بر روی کلمات کلیدی سئو برای بهینه‌سازی محتوای شما و افزایش ترافیک تحقیق می‌کند.
 • با نحوه عملکرد الگوریتم رتبه‌بندی و به حداکثر رساندن نرخ تعامل آشنایی دارد.

مشاور دیجیتال مارکتینگ

چه زمانی به یک آژانس دیجیتال مارکتینگ برای استخدام مشاور دیجیتال مارکتینگ مراجعه کنیم؟

همه‌ی کسب و کارها با موقعیتی مواجه می‌شوند که به یک مشاور بازاریابی آنلاین نیاز پیدا می‌کنند. اگر تغییر مثبتی در جذب مشتری و نرخ فروش خود تجربه نمی‌کنید و یا تیم شما فاقد تخصص و دانش توسعه کمپین‌های بازاریابی آنلاین و آفلاین است، باید با مراجعه به یک شرکت بازاریابی دیجیتال از یک مشاور راهنمایی بگیرید. مشاوران دیجیتال مارکتینگ براساس بهترین شیوه‌ها و تکنیک‌های آزمایش شده، راهکارهای بسیار خوبی به شما پیشنهاد می‌دهند.

 


برای دریافت مشاوره رایگان؛ همین حالا تماس بگیرید!


 

آنچه در مقاله آموختیم…
استخدام یک مشاور دیجیتال مارکتینگ می‌تواند به رشد کسب و کار شما بسیار کمک کند. مشاوران بازاریابی اینترنتی با تخصص خود به شما کمک می‌کنند تا استراتژی‌های بازاریابی کسب و کارتان را به شیوه‌ای کارآمدتر توسعه دهید و بر آن نظارت کنید. سابقه کاری یک مشاور بازاریابی دیجیتال نکته‌ای است که باید هنگام استخدام به آن توجه کنید. استخدام یک مشاور بازاریابی دیجیتال باتجربه در صنعت شما می‌تواند نیازهای خاص شما را به بهترین شکل برآورده کند.