برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

نکات مهم تولید محتوا

حتماً تابه‌حال این جمله به گوشتان خورده که محتوا پادشاه است. این جمله از بیل گیتس است. اما چرا تولید محتوای باکیفیت اهمیت بالایی در سئو دارد؟ اصلاً محتوا چیست و برای تولید یک محتوا چه نکاتی را باید در دستور کار خود قرارداد؟ در این مقاله قصد داریم تا تأثیر یک محتوای باکیفیت را بر سئوی سایت بررسی کنیم و هرآنچه که برای تولید یک محتوای مناسب لازم است را در قالب نکات مهم تولید محتوا به شما ارائه کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

محتوا چیست؟ | تأثیر محتوا بر سئو

پس از آشنایی با مفهوم سئو چیست و چه کاربردی دارد؟ در قدم اول باید برای تولید یک محتوای باکیفیت برای سایت تلاش کرد. شاید عجیب به نظر برسد اما هدف نهایی هر کاربر از سرچ در گوگل، در نهایت رسیدن به یک محتوای باکیفیت و مناسب است. بنابراین تأثیر محتوا بر سئو بسیار بالاست و اگر محتوا وجود نداشته باشد، گوگل چیزی را در نتایج خود نشان نخواهد داد.

همچنین طراحی یک سایت فروشگاهی، زمانی که هیچ محتوایی در آن نیست، بیهوده است و گوگل به آن هیچ رتبه‌ای نخواهد داد. علاوه براین موضوع هیچ کاربری هم سراغ سایتی که محتوایی داخلش نیست، نمی‌رود. جدا از این بحث، تولید یک محتوای بی‌کیفیت با نبود آن هیچ فرقی ندارد و شرایط را تغییر نخواهد داد.

اما مفهوم محتوا چیست؟ برای مثال اگر سایت مانند خانه باشد، تولید محتوا حکم تهیه لوازم منزل را دارد. این وسایل سعی می‌کنند در کنار شکیل کردن خانه شما، کاربردی هم باشند. با تولید محتوا، سایت قادر است تا برای کاربران قابل‌استفاده و کاربردی شود. تولید محتوا در سایت می‌تواند به کمک انواع فیلم، عکس، متن و… انجام شود. اما کیفیت در این کار حرف اول را میزند و از اهمیت بالایی برخوردار است.

تولید یک محتوا به‌غیر از سایت می‌تواند برای انواع شبکه‌های مجازی هم انجام شود. برای مثال تولید محتوا در اینستاگرام که امروزه بسیار طرفدار دارد. شما عزیزان می‌توانید جهت سفارش تولید محتوا در اینستاگرام و سایت یا راه‌اندازی یک شرکت بازاریابی دیجیتال از یک مشاور دیجیتال مارکتینگ باتجربه راهنمایی بگیرید. برای دریافت مشاوره ازطریق راه‌های ارتباطی با ما در تماس باشید.

نکات مهم تولید محتوا

بررسی نکات مهم تولید محتوا

چک‌لیست نکات مهم تولید محتوا شامل مواردی نظیر: تحقیق کلمات کلیدی مناسب، بررسی و شناسایی رقبا، بررسی نیاز مخاطبان، رعایت ساختار درست متن، انتخاب زیر عنوان مناسب و… است که در ادامه هر مورد را بررسی خواهیم کرد.

آشنایی با نیاز کاربران سایت خود

در قدم اول برای تولید محتوا لازم است تا غیر از شناخت اصول یک محتوای باکیفیت، مخاطبان سایت خود را بشناسید و با نیازها و خواسته‌های آن‌ها آشنا شوید تا بتوانید به‌راحتی با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. محتوای شما باید برای مخاطبین جذاب باشد و آن‌ها را به سمت سایت شما سوق دهد. محتوایی تولید کنید که مشکلات کاربر را برطرف کند و برای او کاربردی باشد.

شناسایی و بررسی کلمات کلیدی مناسب از نکات مهم تولید محتوا

به‌طورکلی هر کاربر هنگام استفاده از موتورهای جست‌وجو، بر اساس طرز تفکر و سلیقه خود از کلمات مختلفی برای سرچ در گوگل استفاده می‌کند. بنابراین اگر قصد دارید محتوای ارزشمندی خلق کنید باید در انتخاب کلمات کلیدی محتوای خود بسیار دقت کنید.

نکته مهمی که در استفاده از کلمات کلیدی وجود دارد این است که استفاده بیش از حد از آن سبب جریمه شما توسط الگوریتم‌های گوگل خواهد شد؛ پس چگالی کلمه کلیدی در متن یکی از نکات بسیار مهمی است که باید به آن توجه کرد. این چگالی باید در حدود ۳ الی ۴ درصد باشد؛ یعنی در هر هزار کلمه نهایتاً چهار بار کلمه کلیدی استفاده شود، تقریباً هر ۲۵۰ کلمه یکبار!

سخت‌گیری گوگل در این موضوع به دلیل افزایش رضایت‌مندی کاربران است، پس علاوه براین دقت کنید که کلمه کلیدی به مفهوم محتوای شما آسیب نزند و مخاطب به‌راحتی آن را درک کند.

بررسی رقبا و شناخت نکات مهم تولید محتوا

 برای تولید یک محتوای خوب باید با تکنیک‌های تولید محتوا کاملاً آشنا شد، همچنین یکی دیگر از عوامل مهم در تشخیص بهترین مسیر و موفقیت در این زمینه، شناخت رقبا است.

نکات مهم تولید محتوا

ایده و روش‌‌‌های جدید خلق کنید

یکی دیگر از نکات مهم تولید محتوا، خلق ایده و روش‌های نوین است. کاربران همیشه از ایده‌های جدید استقبال می‌کنند. برای مثال یکی از ایده‌های جذب مشتری برای رستوران‌ها ارائه منویی جذاب و منحصربه‌فرد به مشتریان و در کنار آن بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی است.

انتخاب عنوان مناسب

استفاده از یک عنوان جذاب در محتوا و مقالات از مهم‌ترین مراحل تولید محتوا است. مخاطبین معمولاً به اولین چیزی که در یک محتوا توجه می‌کنند، تیتر یا عنوان است. پس حتماً در انتخاب عنوان محتوای خود دقت کنید.

تعداد کلمات را رعایت کنید

اگر تولید محتوای شما به‌صورت مقاله است، باید درنظر داشته باشید که حداقل کلمه مجاز در سایت از ۸۰۰ کلمه و در وبلاگ از ۳۰۰ کلمه شروع می‌شود. توجه به این نکته سبب جلوگیری از جریمه شما توسط گوگل خواهد شد.

یک شروع عالی در کنار دیگر نکات مهم تولید محتوا

پس از انتخاب یک عنوان جذاب برای محتوای خود، باید به‌دنبال یک مقدمه و شروع عالی باشید تا کاربر برای خواندن ادامه محتوای شما مشتاق شود و بیشتر در سایت شما باشد.


برای یادگیری بازاریابی محتوایی، پیشنهاد می‌شود؛

مقاله ترجمه شده سایت اوربیت مدیا را مطالعه کنید.


از موضوع متن خارج نشوید

در مقاله‌نویسی برای سایت دقت کنید که متن شما حتماً با موضوع متناسب باشد و خارج از آن چیزی ننویسید. برای انجام این کار می‌توانید از کلماتی نظیر LSI Keywords ( Latent Semantic Indexing )  استفاده کنید، این کلمات از نظر معنایی با کلمه کلیدی مرتبط هستند.

از نوشتن مطالب کپی شده خودداری کنید!

هنگام مقاله‌نویسی هرگز از سایت‌های مشابه کپی‌برداری نکنید و سعی کنید خودتان یک مقاله یونیک بنویسید. این کار هم اعتبار سایت شما را بالا می‌برد و هم تأثیر به‌سزایی در بالارفتن اعتماد مخاطبین سایتتان دارد.

ارتباط صمیمانه با کاربران

ارتباط گرم و صمیمی با مخاطبین به شما کمک می‌کند تا حضور آن‌ها به بهبود روند کسب‌وکار شما کمک کند و آن‌ها نظرات و پیشنهادات خود را با شما در میان بگذارند و به‌مرورزمان اطمینان بیشتری به شما کنند.

استفاده از زیر عنوان مناسب

از دیگر نکته‌های مهم در تولید محتوا به‌کاربردن زیر عنوان در متون به‌منظور دسته‌بندی و تقسیم مطالب است. زیر عنوان‌ها کمک می‌کنند تا کاربر به‌آسانی به بخش موردنظر خود دست پیدا کند.

نکات مهم تولید محتوا

آنچه در مقاله آموختیم…
در این مقاله تلاش نمودیم تا شما را با مفهوم کلی محتوا و نکات مهم تولید محتوا آشنا کنیم تا اگر قصد ایجاد یک شرکت بازاریابی دیجیتال و مدیریت شبکه‌های اجتماعی را دارید، با اطلاعات کامل‌تری شروع به کار کنید. اما اگر ساکن مشهد هستید و در تولید یک محتوای باکیفیت یا مدیریت شبکه‌‌های اجتماعی هنوز تجربه و مهارت کافی را ندارید، توصیه می‌کنیم از یک مشاور کسب‌وکار در مشهد و مشاور دیجیتال مارکتینگ کمک بگیرید. مراجعه به یک سایت یا شرکت تولید محتوا معتبر و کسب راهنمایی از مشاوران حرفه‌ای جهت بازاریابی از طریق شبکه ‌های اجتماعی، مطمئناً سبب افزایش سرعت پیشرفت شما در کسب‌وکارتان خواهد شد.

شرکت تولید محتوا و طراحی سایت مشهد یکی از مراکز معتبر تولید محتوا در مشهد است که آماده ارائه انواع خدماتی نظیر سفارش تولید محتوا و مشاوره دیجیتال مارکتینگ با قیمت بسیار مناسب و کیفیت بالا به شما مشتریان عزیز است.

بازاریابی اینستاگرام برای دریافت مشاوره رایگان کسب و کارتان، کلیک کنید!