برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

هزینه تبلیغات در اینستاگرام

امروزه تبلیغات کالا و خدمات رنگ تازه‌ای به خود گرفته و بازاریابی به شیوه‌ای نوین صورت می‌گیرد. در این میان سهم شبکه‌های اجتماعی در دنیای تبلیغات بیش از پیش شده است؛ به خصوص اینستاگرام که از پرطرفدارترین شبکه‌های مجازی به خصوص در میان ایرانیان به حساب می‌آید. اما برآورد هزینه‌ تبلیغات در اینستاگرام کار راحتی نیست و علت آن، نبود تعرفه‌ی مشخصی برای تبلیغات اینستاگرامی است که در بعضی موارد برای صاحبان کسب و کار هم می‌تواند مشکل ساز باشد.

با وجود این، بسیاری از متخصصین بازاریابی و تبلیغات توانسته‌اند میانگینی از تعرفه‌های تبلیغاتی در اینستاگرام را برآورد کنند که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت. در این مقاله قصد داریم یکی از بهترین راه‌های دسترسی  به اینکه چگونه کسب و کار اینترنتی داشته باشیم؟ و آن را گسترش دهیم را بیان کنیم؛ اگر قصد دارید محصولات یا خدمات کسب و کار خود را در اینستاگرام تبلیغ کنید و به یک مشاور دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید، با ما همراه باشید.

انواع مختلف تبلیغات در اینستاگرام

بازاریابی از طریق شبکه‌ های اجتماعی به خصوص از طریق اینستاگرام می‌تواند به شیوه‌های مختلفی صورت بگیرد. هر یک از این شیوه‌های تبلیغاتی هزینه‌ای متفاوت داشته و همچنین در صفحات مختلف اینستاگرام می‌توانند تعرفه‌ی متفاوتی داشته باشند. اما انواع تبلیغات اینستاگرامی را می‌توان به سه دسته کلی تقسیم بندی کرد: تبلیغ در صفحات اینفلوئنسرها، تبلیغ در صفحاتی که روی یک موضوع به شکل تخصصی به تولید محتوا در اینستاگرام می‌پردازند و در نهایت هم تبلیغات اسپانسری اینستاگرام که با پرداخت هزینه‌ی مستقیم به اینستاگرام یا فیسبوک انجام می‌گیرد.

در بین تمام شیوه‌های تبلیغاتی، روش تبلیغ از طرق اسپانسری اینستاگرام به علت تحریم‌های اقتصادی و مشکلات پرداخت بین‌المللی، کمتر مورد توجه واقع شده و به ندرت انجام می‌گیرد. اما داده‌های آماری نشان می‌دهد که هزینه تبلیغات در اینستاگرام به این روش، چیزی در حدود ۶ دلار در ازای هر ۱۰۰۰ ایمپرشن هزینه در بر خواهد داشت اما باز هم بسته به شکل تبلیغ و کسب و کار می‌تواند متفاوت باشد.

در نهایت می‌توان گفت به همان اندازه که نکات مهم تولید محتوا باید رعایت شوند و به همان میزان که  مدیریت شبکه‌های اجتماعی اهمیت دارد، مدیریت تبلیغات در این شبکه‌ها و هزینه‌ی آن نیز اهمیت خودش را دارد و باید کنترل شود.

هزینه تبلیغات در اینستاگرام

تبلیغات در صفحه اینفلوئنسرها

اینفلوئنسر مارکتینگ از محبوب‌ترین شیوه‌های بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی است که اتفاقا بازدهی خوبی هم دارد. اینفلوئنسرها و افراد تاثیر گذار در اینستاگرام، به‌علت نوع فعالیتشان ارتباطی قوی با مخاطب برقرار کرده و آن‌ها را به خوبی تحت تاثیر قرار می‌دهند. این افراد می‌توانند محصولات و خدمات شما را چنانچه با سلیقه و فعالیتشان هماهنگ باشد، در قالب سبک زندگی خود به مخاطب عرضه کنند که بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

شیوه‌های همکاری با اینفلوئنسرهای اینستاگرام متفاوت است؛ بسته به هدفی که دارید کسب و کار شما می‌تواند از طریق یک پست، استوری یا مجموعه‌ای از همه‌ی این‌ها به مخاطب معرفی شود. سفارش تولید محتوا برای این پست‌ها و استوری‌های تبلیغاتی نیز به نوع صفحه‌ی مورد نظر و البته محصول شما بستگی دارد.

بازاریابی اینستاگرام برای یادگیری بازاریابی از طرایق اینستاگرام، پیشنهاد می‌شود؛
                مقاله «آموزش اینستاگرام مارکتینگ از زبان نیل پاتل» را مطالعه کنید.

 

تعرفه اینفلوئنسر مارکتینگ

تعین یک تعرفه‌ی مشخص و نرخ معین برای هزینه تبلیغات در اینستاگرام به شیوه‌ی اینفلوئنسر مارکتینگ کار دشواری است؛ چرا که این امر به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله تعداد فالوورها یا دنبال کنندگان صفحه، میزان بازدید صفحه و… . امروزه محاسبه‌ی تعرفه‌ی تبلیغ براساس میزان مشارکت صفحه و بازدید از آن، روشی پر بازده‌تر و مرسوم‌تر به حساب می‌آید. با این روش، هزینه‌ی نهایی تبلیغات به صرفه‌تر خواهد بود و نتایج بهتری نیز بدست خواهد آمد. با وجود تمام تخمین‌ها و قیمت‌های فرضی، در نهایت باید گفت که نمی‌توان یک تعرفه‌ی ثابت و مشخص برای این تبلیغات در نظر گرفت و صاحب صفحه براساس میزان بازدید و دنبال کنندگانش، قیمتی را تعیین می‌کند.

در ایران نیز برخی اوقات ملاک تعیین نرخ تبلیغات، میزان فالوور صفحه است. این ملاک برخی اوقات می‌تواند بازدهی لازم را به شما ارائه نکند، چراکه بسیاری از اینفلوئنسرها تعداد زیادی مخاطب غیرفعال در میان دنبال کنندگان خود دارند که هیچ گونه مشارکتی در صفحه ندارند و عملا تاثیری در توسعه‌ی کسب و کار شما نیز نخواهند داشت.

بنابراین برای آنکه فرآیند تبلیغات شما بازدهی و تاثیرگذاری خوبی در پی داشته باشد، بیش از هر چیز لازم است برای انتخاب صفحه‌ای که قرار است در آن تبلیغ کنید، از یک شرکت بازاریابی دیچیتال مشورت بگیرید و تنها بالا بودن میزان فالوور را ملاک قرار ندهید.

در این گونه تبلیغات علاوه‌بر موارد ذکر شده، سفارش تولید محتوای اینستاگرام و چگونگی تولید آن نیز در تعیین قیمت تاثیر گذار است. برای مثال تولید محتوا به صورت ویدیویی یا در حضور صاحبان برند و ایونت‌ها می‌تواند هزینه‌ی بالاتری برای شما در پی داشته باشد. از طرفی اینفلوئنسرهایی که در دنیای واقعی هم به شهرت رسیده‌اند نرخ بیشتری را برای تبلیغات خود در نظر می‌گیرند؛ چراکه حضور آن‌ها تنها به فروش بیشتر محصول منتهی نمی‌شود، بلکه در افزایش مقبولیت یک برند و حفظ وجهه‌ی آن نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت.

بازاریابی اینستاگرام برای دریافت مشاوره بازاریابی اینترنتی، همین حالا تماس بگیرید!

 

هزینه تبلیغات در اینستاگرام: استوری اینفلوئنسرها

تبلیغات یک محصول در استوری با توجه به ۲۴ ساعته بودن آن و ایمپرشن کمتری که در مقایسه با تبلیغات در پست‌های اینستاگرامی دارد، هزینه‌ی کمتری خواهد داشت. اما در هر حال تعرفه‌ی تبلیغات در استوری نیز به میزان بازدید و مشارکت مخاطبین آن صفحه بستگی دارد.

شما می‌توانید محصولات یا خدمات خود را به صورت تک استوری یا مجموعه‌ای از استوری‌ها به مخاطب عرضه کنید که طبیعتا میان این دو حالت تفاوت قیمت وجود دارد.

هزینه تبلیغات در اینستاگرام : صفحات پرمخاطب

پیش از این هم اشاره کردیم که یکی از شیوه‌های تبلیغات در اینستاگرام، تبلیغ در صفحات غیر شخصی اما پرمخاطب است که در زمینه‌ی خاصی تولید محتوا می‌کنند. این صفحات اغلب در موضوعات مختلف علمی، سرگرمی، اطلاعات عمومی و…  فعالیت می‌کنند و شما می‌توانید کسب و کار خود را به شیوه‌های مختلفی در آن‌ها معرفی کنید.

 یکی از این شیوه‌ها بدین گونه است که در هنگام بستن قرارداد تبلیغاتی، میزان مشخصی از بازدید یا ایمپرشن را معین کنید تا پس از آنکه پست مربوط به محصولات شما به آن میزان مشارکت رسید، حذف شود. در غیراینصورت می‌توانید به همان شیوه‌های معمول و براساس نرخی که صاحب پیج تعیین می‌کند، هزینه‌ تبلیغات در اینستاگرام را بپردازید.

این شیوه از تبلیغات توسط یک شرکت بازاریابی دیجیتال، به شکلی بهتر و مطمئن‌تر انجام خواهد گرفت؛ چراکه اغلب این شرکت‌ها با صفحات پرمخاطب ارتباط داشته و می‌توانند قیمت بهتری را تعیین کنند.

هزینه تبلیغات در اینستاگرام

هزینه تبلیغات اسپانسری اینستاگرام

آخرین روش تبلیغاتی که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت، شیوه‌ی پروموت اینستاگرام یا اسپانسری اینستاگرام است که تعرفه‌ی آن براساس میزان بازدید، کلیک و ریچ مشخص می‌شود. این روش در واقع یک ارتباط مستقیم با اینستاگرام است و تبلیغاتی به حساب می‌آید که توسط خود اینستاگرام انجام می‌شود. این شیوه از تبلیغات در مقایسه با دیگر روش‌ها چهارچوب مشخص‌تری برای تعیین تعرفه دارند.

 اما همانطور که گفتیم به علت مشکلات ارزی و مسائل مربوط به تبادلات ارزی و بانکی، برای کاربران ایرانی سود و بازدهی قابل توجهی نخواهد داشت. این مسائل موجب می‌شود تا کسب و کارهای ایرانی به سمت شیوه‌های تبلیغاتی دیگری کشیده شوند.  براساس آنچه متخصصان بازاريابی دیجیتال بیان کرده‌اند، به ازای هر ۱۰هزار بازدید، باید مبلغی در بازه‌ی بین ۳۰۰ تا ۷۵۰ هزار تومان به اینستاگرام پرداخته شود که این میزان برای هر ۱۰۰۰ کلیک چیزی در حدود ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان محاسبه می‌شود. بدیهی است که نوسانات نرخ ارز می‌تواند این محاسبات را تغییر بدهد.

 


برای دریافت مشاوره رایگان؛ با ما در تماس باشید!


 

آنچه در مقاله «هزینه تبلیغات در اینستاگرام» آموختیم…
در این مقاله سعی کردیم به تبیین مواردی که در نرخ تبلیغات اینستاگرامی تاثیرگذارند بپردازیم و شیوه‌‌های متفاوت تبلیغات و هزینه‌ی آن‌ها را بیان کنیم. به یاد داشته باشید که تبلیغات در اینستاگرام مساله‌ای دو طرفه است و علاوه بر صاحبان کسب و کار، برای صاحبان پیج‌های پرمخاطب و اینفلوئنسرها نیز یک موضوع مهم به‌شمار می‌رود.
در هر صورت اگر می‌خواهید کسب و کار خود را توسعه دهید، اگر می‌خواهید به کسب درآمد از بازاریابی اینستاگرام بپردازید، اگر به دنبال مناسب‌ترین شیوه‌های تولید محتوا در مشهد هستید و… پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات شرکت‌ها  و افراد متخصص در این زمینه است که می‌توانند به شما یاری برسانند. در نهایت امیدواریم مطالب بیان شده مفید واقع شده باشند.