برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

مشاوره کسب و کار در مشهد

مشاوره کسب و کار در مشهد، جلسات حضوری و اختصاصی

ما اینجا هستیم تا ایده‌های شما را به واقعیت و کسب‌و‌کارتان را به هدف اصلی آن نزدیک‌تر کنیم.

اگر به دنبال راه اندازی کسب و کار خودتان هستید و یا می‌خواهید بیزنس فعلی‏‌تان را در مشهد توسعه دهید، بهره‌مندی از مشاوره کسب و کار ، یکی از ضروریات به حساب می‌‏آید.

یک مشاور کسب و کار متخصص، می‏‌تواند با سرعت بیشتری شما را به اهدف درآمدزایی و رشد برساند. اما نکته حائز اهمیت این است که اگر شما ساکن شهر مشهد هستید، بهتر است از شرکت‏‌های ارائه دهنده خدمات در زمینه مشاوره کسب و کار در مشهد کمک بگیرید. یک مشاور بیزنس در مشهد به دلیل آشنا بودن با شرایط و فرهنگ زندگی مردم در این شهرو نیز دسترسی سریع‌تر و دقیق تربه اطلاعات، راهنمای بهتری برای رسیدن به کسب و کار موفق در مشهد خواهد بود.

مشاوره کسب و کار در مشهد ویژه شما که به آینده فکر می‌کنید​

ما در شرکت نوین پردازش نامیرا بر پایه مسئولیت اجتماعی خود و به منظور کمک به  بنگاه‌های اقتصادی، جلسات مشاوره رایگان کسب و کار برگزار می‌کنیم. هدف ما از ارائه خدمات مشاوره در زمینه‌ کسب وکار این است که شما و بیزنس‌تان عملکرد بهتری در حوزه‌های بازاریابی ( مارکتینگ )، فروش، برندینگ و مدیریت داشته باشید و با بهبود آنها ، بتوانید اهداف بیزینس خود را محقق کنید. ما به صدها مشتری کمک کرده‌ایم که کار خود را، راه اندازی کرده یا توسعه دهند و به موفقیت پایدار برسند.

مشاوره تخصصی کسب و کار در مشهد بر اساس شرایط شما

خدمات مشاوره کسب و کار شرکت نامیرا در مشهد شامل مراحل و حوزه‌های تخصصی مختلفی است. از آنجا که خدمات مشاوره در شرکت نامیرا به صورت حضوری و اختصاصی و براساس سال‌ها تجربه ارائه می‌شود، برای بهره‌مندی از مشاوره تخصصی کسب وکار ابتدا باید به چند سوال پاسخ دهیم تا حوزه موردنظر شناسایی شود. در ادامه این سوالات و پاسخ‌های احتمالی آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

کسب و کار شما در چه مرحله‌ ای قرار دارد؟

ابتدا باید بدانیم کسب و کار شما در چه فازی قرار دارد؟ آیا شما به دنبال مشاوره راه اندازی کسب و کار خود هستید یا قصد رونق و توسعه کسب و کار خود را دارید؟ قطعا فرایندی که برای مشاوره توسعه و رونق کسب و کارها طی می‌شود با مراحل ایجاد یک کسب و کار متفاوت خواهد بود.

به‌عنوان مثال برای شروع یک کسب و کار جدید باید دراولین قدم ایده شکل گیری آن بیزینس بررسی گردد و مشخص شود که ایده ی مطرح شده چگونه، با چه روش و هزینه ای نیاز مخاطبین را پاسخ می دهد و مشکلات آنها را برطرف می سازد؟ سپس مشتریان هدف،  بازار هدف و رقبا شناسایی و آنالیز شوند.

مشاوره راه اندازی یا توسعه کسب و کار

اما اگر به دنبال توسعه بیزینس خود هستید در جلسات مشاوره رونق کسب و کار نامیرا اغلب به مواردی نظیر استراتژی‌ها و برنامه‌های توسعه بازار یا توسعه خدمات و محصول پرداخته می‌شود.

ما به ارائه مشاوره جهت راه اندازی کسب و کارها و نیز توسعه ی آن‌ها می‌پردازیم و به شرکت‌ها کمک می‌کنیم تا نتایج بسیار خوبی در نقاط و زمان‌های بحرانی بدست آورند.

چه نوع کسب وکاری دارید؟

بیزینسی که قصد ایجاد یا توسعه آن را دارید، کارآفرینی محسوب می‌شود یا استارت آپی؟ براساس نوع بیزینس شما مراحل خدمات مشاوره‌ای نامیرا تعیین می‌شود. جلسات مشاوره کسب وکارهای استارتاپی با مشاوره کارآفرینی تفاوت زیادی دارد.

مشاوره در زمینه کسب و کار

کارآفرینی به مفهوم راه اندازی یک کسب و کار در رقابت با دیگرانی در همان حوزه است. شما وارد بازاری می‌شوید که از قبل وجود داشته، بنابراین تحلیل بازار و رقبا از جمله مهم‌ترین نکاتی‌ست که در جلسات مشاوره کارآفرینی به آن می‌پردازیم. بعلاوه، مشاور به شما کمک می‌کند تا شما در مقایسه با رقبای خود متمایز باشید، به مزیت رقابتی منحصربفرد دست پیدا کنید و در نهایت به جایگاه مناسبی در ذهن مخاطبین و مشتریان خود دست یابید.

مشاوره حوزه کسب و کار

استارتاپ ، نوعی کسب و کار موقتی با محیط پیش بینی ناپذیر اما انعطاف پذیر است. اغلب استارت آپ ها با هدف رسیدن به یک بیزینس تکرارپذیر و مقیاس پذیر راه اندازی می‌شوند. بنابراین مشاور به آن‌ها کمک می‌کند تا با توجه به محدودیت منابع، بتوانند به اهداف رشدی که برای خود مشخص کرده‌اند دست پیدا کنند. جلسات مشاوره استارت آپ به آن‌ها کمک می‌کند در اکوسیستم  خود به رشد و سودآوری و پایداری شاخص‌های محصولات و یا سرویس‌های جدید دست پیدا کنند.

در کدام حوزه کسب و کار خود به مشاوره نیاز دارید؟

هر کسب وکاری از بخش‌های مختلفی تشکیل شده که هرکدام استراتژی‌ها و فعالیت منحصربفرد خود را می‌طلبد. بنابراین، هر حوزه از کسب وکار مشاوره تخصصی خود را می‌طلبد. نامیرا ، مشاوره کسب وکار را در سه دسته زیر ارائه می‌کند.

مشاوره تخصصی کسب و کار در زمینه بازاریابی و فروش

بسیاری از مدیران، اهمیت بازاریابی را در رشد و موفقیت بیزنیس خود نادیده می‌‏گیرند. اما بدون شناخت درست از مشتریان، کسب اطلاعات دقیق از بازار و دانستن روش معرفی محصول، چگونه می‏‌توان فروش خوب داشت؟ تصور کنید شما محصولی جدید با کیفیت فوق‌العاده را وارد بازار کردید. اگر این محصول یا خدمت منطبق با خواست، تقاضا و نیاز مشتری نباشد یا اگر مخاطبین اطلاعی از حضور کالای شما، مزیت‏‌ها، نحوه ی استفاده از آن و …. نداشته باشند، چگونه می‏‌توانند به مشتریان احتمالی شما تبدیل شوند؟ یک مشاور کسب و کار خوب می‏‌تواند راهنمای خوبی در دنیای رقابتی امروز باشد.

مشاوره جهت کسب و کار در زمینه برندینگ

اگر رقبای زیادی دارید به این فکر کنید که چه چیزی شما را از آن‌‎ها متمایز می‌کند؟ یکی از دلایلی که منجر به موفقیت هر کسب وکاری می‌شود برتری و تمایزی است که در بازار پر رقابت در مقابل رقبای مستقیم و غیر مستقیم خود، ایجاد می‌کند. متمایز بودن این شانس را به شما می دهد که بیشتر دیده شده و انتخاب شوید. بنابراین باید وجه تمایزی بین خود و رقبا ایجاد کنید. شما باید با بولد کردن تمایزتان، به جایگاه مناسبی در ذهن مخاطبین و مشتریان دست یابید. این کاری است که برندینگ برای شما انجام می‌دهد.

مشاوره برای کسب و کار در زمینه مدیریتی

مشاوره مدیریت

مشخص کردن هدف‏‌های درست برای آینده بیزنس، یکی دیگر از وظایف مشاور کسب و کار است. مشخص بودن برنامه‎های آتی سازمان و مدیریت آن، باعث رشد بیشتر، هدفمند بودن اقدامات کارکنان و انگیزه بیشتر برای انجام کارهای روزانه آن‌‎‏ها خواهد بود. بنابراین یکی از اقدامات مهمی که به حفظ بقا و توسعه شرکت‏‌ها کمک می‏‌کند، جلسات مشاوره مدیریت به منظورهدفگذاری درست، تدوین مسیرهای دستیابی به اهداف، برنامه‏‌ریزی درست برای رسیدن اهداف سازمانی و در نهایت تحلیل و آنالیز عملکرد است.

دریافت مشاوره تخصصی کسب و کار در مشهد

رزرو جلسه اختصاصی مشاوره کسب وکار به صورت حضوری در مشهد

اگر می‌خواهید بیزینس خود را اصولی پی ریزی کنید یا قصد توسعه و گسترش کار خود را دارید، جلسات مشاوره اختصاصی دید کاملی به شما خواهد داد.

کارشناسان ما آماده‌اند در هر قدم همراه شما باشند.

سوالات رایج پیش از دریافت مشاوره در حوزه کسب وکارهای مختلف

تا اینجا اشاره کردیم که مشاوره کسب و کار یک امر تخصصی و اختصاصی است اما بسیاری از مراجعین ما با وجود تفاوت در بیزینسی که دارند، سوالات مشابه و مشترک دارند. در این بخش این سوالات را مرور می‌کنیم و به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

کیفیت محصول دلیل کسب و کارهای موفق در مشهد است؟

بسیاری از کسب و کارهایی که در مشهد شکل گرفته‌‏اند؛ با وجود آن‏‌که از کیفیت بالایی در تولید محصولات یا ارائه خدمات برخوردارند، اما آن‏‌گونه که سزاوار آن‏هاست در بازار دیده نمی‏‌شوند. در نتیجه از سود یا درآمدزایی قابل قبولی برخوردار نیستند و بسیاری از ظرفیت‏‌های آنها بلااستفاده می‎‏ماند.

موفقیت در فروش نیاز به یک برنامه دقیق دارد و با ایجاد چند بنر با اجاره گران در حاشیه وکیل آباد ممکن نخواهد شد. اشتباه رایجی که صاحبان سرمایه مرتکب می‏‌شوند؛ دقیقا همین است که فکر می‌‏کنند برای تبلیغ محصولات یا خدمات خود، می‏‌توانند به چند تبلیغ رایج بسنده کنند. متاسفانه، این تفکر غلط باعث می‏‌شود بسیاری از بیزینس‌هایی که توان ارائه خدمات به گستره فراوانی از مشتریان را دارند به حالت انفعال بروند و یا گاها ورشکسته و تعطیل شوند. حال می‌‏توان گفت، برای موفقیت در هر بیزنسی در مشهد، تنها کیفیت محصول یا خدمات کافی نیست.

چگونه کسب و کار موفق در مشهد داشته باشیم؟

شاید برای شما سوال باشد؛ چرا برای گرفتن میز مناسب از برخی از کافی‌‎شاپ‏‌های خیابان هاشمیه، باید روز یا ساعاتی قبل هماهنگ کنید. در صورتی که کافی‌شاپ‏‌های زیادی با آن سطح کیفیت و حتی بالاتر در بسیاری از قسمت‎‏‌های دیگر مشهد وجود دارند.

فرض کنید شما با تلاش فراوان محصولی تولید کردید که کیفیتی بالاتر از کالای مغازه‏‌های شلوغ دارد. آیا از فردای آن روز، صف‏‌های طویل برای محصول شما تشکیل خواهند شد؟! آیا شخصی که صاحب کسب و کار موفق در مشهد محسوب می‏‌شود، بدون هیچ برنامه‏‌ریزی برای فروش یا تبلیغ و احساسی عمل کردن در بازار رقابتی امروز به این جایگاه رسیده است!؟

متاسفانه بسیاری از صاحبان سرمایه با بودجه اندک و حتی زیاد، فعالیت بازاریابی را در شروع کار جدی نمی‏‌گیرند و انتظار دارند تنها با ارائه محصول خوب بتوانند درآمدزایی کنند و سهم زیادی از بازار را به خود اختصاص دهند. اما تمامی این انتظارت بدون برنامه‌ریزی و تحلیل بازار یا به عبارتی استفاده از راهنمایی‏‌های مشاور کسب و کار در مشهد ممکن نخواهد بود.

مشاور کسب و کار کیست؟

مشاوره به معنای گرفتن کمکی حرفه‏‌ای از فردی متخصص، صاحب دانش و تجربه در زمینه‏‌ای خاص است. دریافت مشاوره می‏‌تواند در حوزه‌‏های مختلف برای پیش‏برد اهداف مورد نظر، بسیار کاربردی باشد. مشاور کسب و کار هم از این دسته مستثنا نیست.

مشاور کسب و کار با ارائه راهنمایی‏‌هایی به صاحبان سرمایه و برنامه‏‌ریزی اهداف کوتاه مدت و بلند مدت سازمان، به توسعه و فروش محصولات یا خدمات یاری می‌رساند. این برنامه‌‏ریزی‏‌ها، مشخص خواهند کرد که وظایف روزانه، هفتگی و ماهانه سازمان چه چیزهایی هستند و چگونه می‏‌توان در مسیر رسیدن به چشم‏‌انداز شرکت قدم برداشت.

مشاور کسب و کار با بررسی عادت‏‌های خوب و بد رقبا و استفاده از نکات مثبت آن‏ها، راه صعود شرکت‏‌ها را در دستیابی به سهم بیشتر بازار هموار می‌کند. بنابراین اگر بخواهیم این موقعیت شغلی را تعریف کنیم: مشاور، راهنما و مشخص کننده برنامه‏‌های مسنجم و دقیق سازمان‌هاست.

وظایف مشاور کسب و کار

همان‏‌طور که در قسمت‏‌های قبلی مطرح شد. حضور حداقل یک مشاور کسب و کار در کارخانه، شرکت، سازمان و… به منظور راه اندازی و توسعه بیزنس ضروری است. اما وظایف این نقش مهم در سازمان چیست و در چه زمینه‏‌هایی می‏‌تواند به بیزینس ما کمک برساند؟

در ادامه این بخش با جزئیات بیشتری به شرح وظایف اصلی بهترین مشاور کسب و کار در مشهد پرداخته شده است.

  • حوزه منابع انسانی

بسیاری از سازمان‏‌ها با وجود تعدد در نیرو انسانی، از بهره‌‏وری بسیار پایینی برخوردار هستند یا کارمندان، پروژه‏‌های مربوطه را در زمان مقرر تحویل نمی‌‏دهند. در صورتی که ساعات زیادی را در شرکت سپری می‏‌کنند و فول تایم مشغول کار هستند. گاهی هم به گوشمان می‌‏رسد که صاحبان کمپانی، معترض پرداخت دستمزد به نیرو‏های ناکارامد هستند. گاهی می‌شنویم که منابع انسانی موجود در سازمان به صورت تیمی نمی‌توانند عمل کنند و عملکردی ضعیف‌تر از آنچه انتظار داریم از خود نشان می‌دهند. مشاور کسب و کار در این زمان می‌‏تواند بهترین راهنما برای هدایت و تخصیص منابع انسانی باشد.

  • ورود به بازار در مشهد

برخی از صاحبان سرمایه به دنبال ایجاد کسب و کاری نو با درآمدزایی بالا هستند. اما راه ورود و روش ایجاد آن را نمی‏‌دانند. یک مشاور کسب و کار خوب می‌‏تواند با تحلیل نیازهای بازار به شما کمک کند که بیزینسی با سودآوردی خوب را انتخاب کنید و در بازار پرهیاهوی بیزنس‌‏های قدیمی و نوبنیاد به موفقیت برسید.

  • شناسایی بازار کار در مشهد

وضعیت بازار کار همیشه بر یک روال نخواهد بود. با تغییر شرایط مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و… رفتار مشتریان و مصرف کنندگان و حتی نیازهای واقعی آنها تغییر خواهد کرد.

برای مثال پس از ورود ویروس کرونا به ایران، درخواست بیشتری نسبت به خرید آموزش‏‌های مجازی به وجود آمد و تقریبا می‌‏توان گفت در بازه‌‏ای از زمان آموزش‌‏های حضوری به طور کلی به حالت تعلیق در آمدند.

در این شرایط، اگر کار ما وابسته به آموزش باشد و همچنان به روش‌‏های سنتی بسنده کنیم، آیا روند رشد سازمان ما صعودی خواهد بود؟ قطعا این‏‌طور نیست. حضور مشاور کسب و کار در سازمان می‏‌تواند در صورت تغییرات ناگهانی بازار یا بوجود آمدن فرصت‏‌های رشد سریع، یاری‌بخش توسعه و موفقیت ما در شرایط نوسانی باشد.

  • ایجاد حس رضایت در مشتری در مشهد

یکی از موثرترین موارد در سودآوردی، حس مشتری نسبت به تجربه استفاده از کالا یا خدمات شماست. ارتباط گرم با مشتری و دریافت حس خوب پس از خرید، باعث تبدیل مشتری بالقوه به مشتری وفادار و حتی مشتری تبلیغ کننده می‌شود. همچنین تحلیل و بررسی نظرات و تجربیات مشتری، به بهبود محصولات و ارتباط با خریداران کمک بسزایی خواهد کرد که تمامی این اقدامات از جمله وظایف مشاور کسب و کار در هر سازمانی محسوب می‌‏شود.

دیدگاه ها

4 دیدگاه

نجات

مطلب بسیار خوبی بود ، ساختار یافته و هدفمند است
پیشنهاد شما بیشتر بر روی محوریت مشاوره کسب و کار است یا توسعه شخصی ؟؟
سایر مشاورین جزییات متفاوتی را اعلام کردند که موجب شده موجب تفاقض باشه

نسترن پنجاهی

همانطور که شما به درستی اشاره کردین ، اصطلاحات “مشاوره کسب و کار” و “مشاوره مدیریت” در اکثر موارد به جای یکدیگر استفاده می‌شود، در صورتیکه این دو با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند. به این شکل که مشاوره کسب و کار مربوط به فرآیندهای کسب و کار است مواردی مانند مارکتینگ، فروش، مشاوره برندینگ، تولید، منابع انسانی، امور مالی و … . در حالیکه مشاوره توسعه شخصی یا به عبارت دیگر مشاوره مدیریت بر افراد متمرکز خواهد بود، مواردی مانند ارتباطات، مدیریت زمان، مذاکره، تحلیل رفتار و … .

وحید

سلام. من ساکن مشهد هستم یک کسب و کار نوپا یا به نوعی درحال رشد دارم. تا حدودی به مسائل مدیریتی آشنا هستم و یک مشاوره تخصصی می خوام که به رشد بیزینس واقعا کمک کنه. در مجموعه شما چه کسی برای این موضوع مشاوره می دهد؟ چقدر می‌توانم به ایشان اطمینان کنم؟

نسترن پنجاهی

سلام دوست عزیز
شما می‌تونید یک جلسه تخصصی با مدیریت مجموعه مهندس توحیدی مقدم داشته باشید. ایشان تجربه زیادی در کمک به کسب و کارهای در حال رشد دارند.


ارسال دیدگاه